24.07.16.
Polecamy do obejrzenia nowe zdjęcia TUTAJ oraz TUTAJ

Wieczór 24 lipca w Zawierciu w ramach etapu diecezjalnego Światowych Dni Młodzieży opierał się na trzech filarach: muzyka, śpiew i taniec oraz modlitwa. Pielgrzymi z takich krajów jak m.in. Kanada, Stany Zjednoczone, Liban, Wietnam czy Francja mogli uczestniczyć w pokazie przygotowanym przez reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie. Dla młodzieży ze świata członkowie zespołu przygotowali niespodziankę. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży zatańczyli razem z nimi polkę.
– Chcieliśmy pokazać, że region ma dużo do zaoferowania gościom. Podzielić się energią jaka drzemie w członkach zespołu. Ważnym jest dla nas również wzbudzenie zachwytu wśród młodzieży świata. Niech zapamiętają na długo polską kulturę i tradycję – dzieli się choreograf zespołu Anna Szymańska. 
Następnie młodzi z całego świata mogli razem z animatorem i wodzirejem Tomaszem Kurpiarzem wyładować swoje pokłady sił fizycznych w wyjątkowych układach choreograficznych. – Zatańczyliśmy oczywiście obecne na każdym polskim weselu „kaczuchy”. Zaraziliśmy też gości fascynacją do polskiego disco-polo. Dla wszystkich, którzy tańczyli nasze układy po raz pierwszy nie były one trudne. Poza tym młodzież przeżywająca u nas Światowe Dni Młodzieży jest bardzo roztańczona i rozśpiewana, nie napracowałem się więc bardzo animując ich – zdradził Tomek Kurpiarz.
Niedzielne wydarzenie w Zawierciu zawierało w sobie również wyjątkowy koncert zespołu Testimonium, który zagrał już ponad 700 koncertów  zarówno w Polsce jak i we Włoszech, Niemczech, na Białorusi i w Austrii. – Mamy 15-letnie doświadczenie występów w kościołach, szkołach, domach kultury, halach sportowych, rynkach, promenadach, stadionach, boiskach, centrach handlowch hipermarketach, teatrach, w filharmonii, ośrodku poprawczym. Tu w Zawierciu graliśmy pierwszy raz 2 lata temu i cieszymy się, że ponownie możemy dzielić się świadectwem życia z Bogiem przez naszą muzykę – Sebastian Drążczyk z zespołu Testimonium.
Pojawili się też członkowie Archidiecezjalnego Centrum ŚDM, którzy zaprosili do Krakowa i dziękowali za zaangażowanie komitetu rejonowego ŚDM w przygotowanie tygodnia diecezjalnego. Spotkanie w Ośrodku Sportu i Rekreacji zakończyło się wspólną modlitwą Apelem jasnogórskim. Modlitwie przewodniczył ks. Sławomir Bednarski – jeden z księży rejonu zawierciańskiego. Modlitwa unosiła się nad placem Ośrodka Sportu i Rekreacji tak obficie jak woń i dym kadzidła, o które zadbała liturgiczna służba ołtarza z Zawiercia. – Pierwszy raz przeżyłam coś takiego na modlitwie. To jest niezapomniane doświadczenie – zdradza Monica z Dominikany. Nie zabrakło podziękowań od prezydenta miasta Zawiercia, Witolda Grima oraz ks. Andrzeja Witka – koordynatora ŚDM w rejonie zawierciańskim.

/AS czestochowskie24.pl     fot: Zbyszek Derda/
/fot: AG/

                                                                                 ******************
W ramach Światowych Dni Młodzieży w Zawierciu można było doświadczyć spotkania z radością, entuzjazmem i wiarą na ulicach miasta. 24 lipca uczestnicy święta młodych razem z księżmi, wolontariuszami i zawiercianami pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza przemaszerowali z Bazyliki pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła do Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie obyło się bez śpiewów, flag i pamiątkowych zdjęć z tego czasu. W OSiR trwają kolejne punkty programu przygotowanego na dziś w ramach przeżywania Światowych Dni Młodzieży. Jednym z nich był koncert bp. Antoniego Długosza, który młodych z całego świata porwał do tańca. Nie mogło zabraknąć ukochanego przez Papieża Franciszka tanga.
– Chcę pokazać młodym nie swój głos, nie zdolności muzyczne, ale przede wszystkim piękno tekstów tych utworów i linię melodyczną. To ma być dla nich ważny czas i nic nie może go przysłonić – dzielił się bp Długosz.
Oprócz występu biskupa mogli na scenie pokazać się młodzi, zdolni z regionu zawierciańskiego. Wśród nich byli m.in. finaliści regionalnego konkursu organizowanego przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji „Mam talent od Jezusa”, tacy jak Ola Płóciennik. – Niesamowite jest to, że mogłam zaśpiewać dla tych wszystkich osób. Bardzo się cieszę, że Bóg dał mi talent i mogłam się nim tutaj podzielić z tymi wszystkimi gośćmi, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży.
/AS/

************

24 lipca po godz. 15 na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w Bazylice św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu zgromadzili się młodzi przebywający podczas Światowych Dni Młodzieży na etapie diecezjalnym w dwóch dekanatach zawierciańskich. Modlitwę odmówiono w 5 językach, którymi mówią młodzi. Zgromadzeniu przewodniczył bp Antoni Długosz.

 – Ta modlitwa będzie dziś wyjątkowa, ponieważ odmawiać ją będziemy przed największą w Polsce monstrancją. Ma ona ponad metr wysokości i jest piękna. Mam nadzieję, że odda Boży majestat i pomoże naszym gościom zachwycić się Bożym miłosierdziem. Monstrancję wypożyczyliśmy od ks. proboszcza z parafii Bożego Ciała w Zawierciu – zdradził ks. Andrzej Witek, koordynator ŚDM w rejonie zawierciańskim.

Muzycznie spotkanie modlitewne animował przygotowany specjalnie na tę okoliczność zespół złożony z młodych pochodzących z zawierciańskich parafii. Po zakończonej modlitwie wierni w radosnym korowodzie przeszli przez miasto, aby przeżywać kolejne punkty programu ŚDM w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zawierciu.

/fot. Zbyszek Derda czestochowksie24.pl/

22.07.16.
Wieczór Uwielbienia w  Bazylice poza śpiewem i radością był też momentem refleksji. Przed krzyżem złożyliśmy czarne serca na znak oczyszczenia nas z grzechów. Pomimo zmęczenia pielgrzymi trwali w Kościele podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. /są już zdjęcia/.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z WIECZORU MIŁOSIERDZIA, który odbył się w Leśniowie. Uczestniczyli w nim pielgrzymi goszczący w dekanatach: żareckim, koziegłowskim i myszkowskim. Licznie przybyli kapłani z tych dekanatów, rodziny goszczące pielgrzymów oraz okoliczni mieszkańcy.

A w Zawierciu dziś dzień sportu. Już mamy zdjęcia.

Nowe zdjęcia z Zawiercia z 21 lipca- zapraszamy do oglądania.
Kościół jest żywy, młody i pełen Bożego Ducha. W tych dniach Zawiercie naprawdę staje się inne.Szarość naszej codzienności jest teraz rozświetlana modlitwą, radością, przyjaźnią i służbą młodych uczniów Chrystusa. Te zdjęcia to tylko mała kropla tego, co tutaj się dzieje! A tak w ogóle – można jeszcze do nas dołączyć! Dziś jeszcze korowód ewangelizacyjny po mieście, a o 20.00 wieczór uwielbienia w bazylice. No i w niedzielę wielkie święto Chrystusa, od 15.00 do 21.00. Najpierw modlitwa w bazylice, a potem wielkie świętowanie na miejskim stadionie. Jezus żyje w Kościele młodych! Żyj i Ty z Jezusem!
/X.A.P./

*************


21.07.16

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Myszkowa z Nowej Wsi. /fot. Dominika/

**************

W iTV Zawiercie o ŚDM tutaj

***************

Dzisiaj nasi goście mieli okazję wziąć udział w warsztatach ewangelizacyjnych. Organizowany jest również wyjazd na okoliczne zamki będące elementami Szlaku Orlich Gniazd: Zamki Mirów i Bobolice.

Pielgrzymi ze Szwecji i RPA przybyli do Żarek. Informacje tutaj.

W parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu pojawili się pierwsi pielgrzymi zmierzający na Światowe Dni Młodzieży. Zdumiewające jest, jak silne są ich wiara i miłość do Boga, dla której przebywają niezliczone kilometry. Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu gości przybyszów z tak odległych krajów jak Liban czy USA.

https://www.facebook.com/Parafia-%C5%9Awi%C4%99tych-Aposto%C5%82%C3%B3w-Piotra-i-Paw%C5%82a-w-Zawierciu-221350131345555/?fref=ts