E-papieros


E-papieros skutecznie zajmuje ręce, więc jeśli nęka Cię nieustanny odruch sięgania po papierosa, jest to idealny produkt dla Ciebie. E-papieros zbudowany jest z wymiennego kartridża oraz atomizera. Gdy się zaciągasz, wkład uwalnia nikotynę w celu zaspokojenia głodu nikotynowego. Dzięki temu, iż e-papieros najczęściej ma kształt zwykłego papierosa i trzymany jest w ręku jak papieros, pozwala opanować chęć „zrobienia czegoś” z rękami.

Płyny do e-papierosów oferowane są w różnych smakach, m. in. tytoniowe, kawowe, czekoladowe, czy miętowe. Płyty te mają również różne natężenie zawartej w sobie nikotyny. Występują od beznikotynowych, do takich o bardzo mocnym stężeniu nikotyny. Smak płynu należy dobrać wg własnych preferencji, natomiast ich „moc” powinna zostać dobrana odpowiednio do ilości wypalanych dziennie papierosów. Wraz z upływem czasu płyny powinny być mieniane na słabsze by organizm mógł przyzwyczajać się do coraz to niższych dawek nikotyny.

Główne zalety e-papierosa

Wśród korzyści korzystania z e-papierosa nad papierosem tradycyjnym wymieniany jest najczęściej koszt, wpływ na otoczenie oraz na zdrowie. Niewątpliwie palenie papierosa elektronicznego jest tańsze od tradycyjnego odpowiednika, nawet o 50%. Przy samodzielnym sporządzaniu liquidu oszczędności są większe. Mgiełka z papierosa elektronicznego jest niemal bezwonna, z reguły nie przeszkadza osobom w otoczeniu, zapach nie osadza się na rękach, ubraniach, najczęściej nie aktywuje alarmu przeciwpożarowego. Ułatwia palaczowi funkcjonowanie w otoczeniu osób niepalących. Najbardziej kontrowersyjną kwestią są argumenty zdrowotne.

Tutaj z pewnością możemy wymienić brak wchłaniania do organizmu tlenku węgla, co ma miejsce podczas palenia tradycyjnego papierosa. Dodatkowo wchłaniany przez tradycyjnego palacza dym tytoniowy zawiera ok. 5000 substancji, które mają większy lub mniejszy wpływ na organizm człowieka. Liquid, poza glikolem (czasami gliceryną), substancjami aromatycznymi i niekiedy zapachowymi może zawierać również (choć nie w każdym przypadku) nikotynę. Większość korzystających z elektronicznego papierosa subiektywnie odczuwa poprawę stanu zdrowia – łatwiejsze oddychanie, lepszą kondycję itp.

Rate this post