Soki dla niemowląt – od kiedy?


Soki dla niemowląt do diety mozna włączyć po czwartm miesiącu. Musimy jednak soki robić sami albo kupowac te przeznaczone specjalnie dla maluchów.

Soki dla niemowląt od kiedy (bobofrut.pl) – to pytanie dręczy rodziców, z jednej strony chcemy by dzieci było zdrowe, więc by piły soki, bo soki to samo zdrowie, a z drugiej doskonale zdajmy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie soki są zdrowe. Generalnie na pytanie soki dla niemowląt od kiedy odpowiedź dają nam producenci soków – pierwsze są już dla dzieci po czwartym miesiącu życia skąd. Oczywiście soku dziecko może dostać określoną ilość, maksimum 150 mililitrów, ale wtedy nie dajemy mu już owoców tego dnia. 150 ml soku zapewnia taką ilość owoców jaką dziecko powinno dostać dziennie. Więc albo sok, albo owoc.

Ważne jest nie tylko od kiedy podajemy soki, ale też jakie. Muszą to być soki przeznaczone dla niemowląt, nie wolno małym dzieciom podawać soków jakie sami pijemy. Nie zawierają one cukrów, i są robione tak by nie zaszkodziły dzieciom, co ważne – małe dzieci owoce i warzywa mają kolejno włączane do diety, dlatego warto trzymać się oznaczeń na etykietach. Soki dla niemowląt od kiedy – od czwartego miesiąca soki ma większość producentów soków dla małych dzieci. Warto tez pamiętać, że lepiej podawać soki od razy, lepiej by dziecko wypiło sok i już, a nie piło cały dzień sok rozcieńczony wodą, bo to źle działa na zęby. Po wypiciu soku dobrze jest przemyć ząbki jeśli dziecko jeszcze nie ma możemy przetrzeć dziąsła pl.wikipedia.org.

Soki dla niemowląt od kiedy – jeśli mamy dostęp do zdrowych świeżych owoców lub warzyw możemy sami robić dziecku soki, ewentualnie możemy kupić mrożonki i z nich zrobić sok, i podać naszemu dziecku. Soki dla niemowląt od kiedy – musimy tylko uważać z jakich owoców robimy sok, czy jest on już dozwolony w diecie malucha. Soki dla niemowląt od kiedy – musimy tylko uważać z jakich owoców robimy sok, czy jest on już dozwolony w diecie malucha

Rate this post